11 آبان 1394

تاثیر معدل سوم در کنکور سراسری

مولف: مهدی جمشیدی   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

عصر ایران- شاید این سال‌ها که دانشگاه‌های متعددی در اقصی نقاط کشور تأسیس شده است، از هیبت غول کنکور برای علاقه‌مندان به ورود به دانشگاه کاسته شده باشد. اما هنوز هم برای تحصیل در رشته‌های خوب دانشگاهی باید تلاش کرد و بخشی از این تلاش، چند سالی است که به امتحانات نهایی نیز بستگی دارد.چگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کامل

براساس مصوبه سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۳، تمام دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی که دیپلم نظام جدید خود را طی سال‌های 1384 لغایت 1393 اخذ کرده اند و امتحانات سال سوم دبیرستان آنان به صورت نهایی و سراسری برگزار شده است، مشمول سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی آنان حداکثر به میزان 25 درصد و با تأثیر قطعی در گزینش نهایی آزمون سراسری سال 1394 اعمال می‌شود.

مطابق تبصره 5 ماده 5 قانون «سنجش و پذيرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي کشور » مصوب دهم شهریور 92 مجلس شوراي اسلامي، تأثير سابقه تحصيلي در پذيرش داوطلباني که داراي سابقه تحصيلي هستند، در سال اول اجراي قانون، حداقل 25 درصد است. همچنين اين قانون از سال تحصيلي 94-93 لازم الاجرا شده است؛ بنابراين، با توجه به اينکه پذيرفته شدگان آزمون سراسري سال 1393 در سال تحصيلي 94-93 شروع به تحصيل مي­ کردند، اين قانون در آزمون سراسري سال 1394 اجرا شد و در آزمون سراسري  امسال نیزاجرا مي­ شود.

سوابق تحصيلي و ديپلم موثر

سوابق تحصیلی: نمرات دروس موجود سال سوم متوسطه (ديپلم) است که زمان امتحان آن سال 1384 و بعد از آن بوده و به صورت نهايي و کشوري برگزار شده است.

ديپلم موثر: ديپلم نظام جديد آموزش متوسطه رياضي فيزيک، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي است.

مشمول سابقه تحصيلي: ديپلمه‌هاي نظام جديد آموزش متوسطه رياضي فيزيک، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي هستند که ديپلم خود را در سال‌هاي 1384 به بعد اخذ نموده و حداقل يک درس را به صورت نهايي و کتبي امتحان داده‌­اند.

چگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کامل

 

چگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کامل
 
 
 

چگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کاملچگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کامل

 

چگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کامل

چگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کامل

چگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کامل

چگونگی تأثیر معدل در کنکور امسال+ جدول کامل

 

تعداد مشاهده (626)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "تاثیر معدل سوم در کنکور سراسری"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید